Projektijuhtimine

Projekt – on mingi tegevus piiratud ajaga. Projektis pidi olema essmärk, plaan, ressursid
Mis on Projekt
1.ühekordne töö

2.joonised koos seletuskirjadega (näiteks maja projekt)

3.kaasrahastamise taotlus (näiteks Leonardo praktikaprojekt)

4.dokument, mis ei ole veel valmis (näiteks eelnõu projekt)

IT-projektÄri-projekt
Erinevused:eesmärid ja plaan muutuvad projekti käiguslähteülesanne on selge ja konkreetne
raske hinnata projekti riskidkonkreetsed riskid, mis saab mõõta
raske näidata kliendile projekti ettekujutustäpne kujutis on olemas
Väljund:mittematerjaline väärtus materjaline väärtus

Projektides juhitakse üheksat komponenti:

  • eesmärki (Project scope management)
  • aega (Project time management)
  • kvaliteeti (Project quality management)
  • kulusid (Project cost management)
  • inimesi (Project human resources management)
  • infovahetust (Project communication management)
  • allhankeid (Project procurement management)
  • seoseid (Project integration management).

    Eesmärgi juhtimine peab andma selge vastuse küsimusele, mida peab tegema või kuhu tuleb antud projekti jooksul välja jõuda. See ei ole ühekordne tegevus projekti käivitamisel vaid eesmärgi juhtimisega tuleb tegeleda kogu projekti jooksul. Eriti oluline on see IT arendusprojektide korral, kus sageli juhtub see, et esialgne eesmärk kipub silmist kaduma.
  • Aja juhtimine peab andma vastuse küsimustele, mis järjekorras tuleb töid teha ja mis ajal tuleb mingit tööd teha. Need on kõikide projektide korral kriitilised küsimused, mis määravad suuresti kogu projekti edukuse.
  • Kvaliteedi juhtimine peab tagama vahe- ja lõpptulemuste vastavuse kehtestatud nõuetele. Ilma kvaliteedi juhtimiseta ei ole võimalik jõuda tellijat rahuldava lõpptulemini.
  • Kulude juhtimine peab projekti alguses välja tooma selle, kui palju töö ja muud ressursid maksavad. Projekti käigus peab aga kulude juhtimine tagama pideva ülevaate sellest, kui palju on projektis kulutatud ja kui palju veel on vaja tulemini jõudmiseks kulutusi teha.
  • Inimeste juhtimine peab kavandamise etapis näitama, kui palju ja milliseid inimesi on projekti elluviimiseks vaja. Projekti käigus on aga vaja tegeleda inimeste motiveerimisega, informeerimisega, konfliktide käsitlemisega, tegevuste kontrollimisega jms..
  • Infovahetuse juhtimine peab määratlema, kellega millise info vahetust peab korraldama.
  • Riskijuhtimine peab tagama pideva ülevaate sellest, milline on projektiga seotud määramatuse aste ja millised faktorid võivad ohustada projekti eesmärgi saavutamist.
  • Allhangete juhtimine peab tagama õiged kokkulepped õigel ajal ja õigete allhankijatega ning katma kõik allhanketööd korrektsete lepingutega. Seoste juhtimise korral on tegemist seostega nii projektis eneses kui ka projektiväliste seostega. Erinevate seoste (rahaline, ajaline, vahenditega seotud seosed jms) arvestamata jätmine on ohtlik, sest see võib viia projekti ebaõnnestumiseni.

Gantti diagramm:

Gantti diagramm on tööriist, mis võimaldab visualiseerida ja hallata projekte, struktureerida nende elluviimist ning näha üldist pilti nii isiklikest kui organisatsioonilistest ülesannetest. Gantti diagramm on horisontaalne tulpdiagramm, mis asub kahe telje vahel: Vertikaalne.

 

Results

#1. Какой из следующих сценариев может привести к ИС плану, который технически невыполним?

#2. В котором из следующих пунктов описана роль менеджера информационных систем в большой и, как правило, структурированной организации?

#3. Какой из следующих факторов вносят свой вклад в успешное управление проектами?

#4. Что должно быть сделано со стороны менеджмента информационных систем при слиянии двух различных банков, имеющих различные информационные системы (ИС):

#5. Suhtlusvõrgustike tehnoloogiaid saab ettevõte kasutada teadmiste loomiseks, korrastamiseks ja töötajate seas levitamiseks. Sellise süsteemi näide on:

#6. Kes järgmistest meeskonnaliikmetest vastutab juhtimise eest ja juhib meeskonna koosolekuid?

#7. Milline järgmistest on IS-projektide arendamisel kvaliteeditagamise kasutamisest kõige levinum peamine eelis?

#8. Milline järgmistest väidetest kirjeldab kõige paremini otsust blokeerida töötajate juurdepääs ebasündsat materjali sisaldavatele veebisaitidele?

Previous
FInish

Allikas: EUCIP link