Värvist Kompositsioonid

Miks on gestalt-teooria oluline disaineritele?

Siin on uuesti sorteeritud ja lühendatud tekst:

Paljud edukad kaubamärgid kasutavad Gestalt’i põhimõtteid. Näiteks IBMi logo (demonstreerib kinnismõttelisust), olümpiamängude logo (Prägnantsi põhimõtte näide) ja Adidase logo (kasutab ühise saatuse põhimõtet, et tekitada liikumistunnet).

Gestalt on psühholoogiline teooria, mis pakub suuniseid tõhusate ja esteetiliselt meeldivate disainiprojektide loomiseks. Gestalti põhimõtted aitavad kaasata publiku alateadvust, et ennetada nende arusaamu logodest, kujundustest või veebilehtedest. Need põhimõtted on rakendatavad mis tahes visuaalse disaini puhul, aidates keskenduda pigem üldisele mõjule kui keerulistele detailidele.

1.Sarnasuse seadus: Sarnasuse põhimõte ütleb, et kui asjad tunduvad üksteisega sarnased, siis grupeerime neid kokku. Samuti kaldume arvama, et neil on sama funktsioon.

2.Läheduse seadus: Läheduse põhimõte ütleb, et asjad, mis on lähestikku, tunduvad olevat rohkem seotud kui asjad, mis on üksteisest kaugemal.

    3.Sulgemise seadus: Inimesed täiendavad puuduvaid detaile ja täidavad lõpuni mittetäielikud kujundid, moodustades nendest ühtse terviku.

    4.Jätkamise seadus: Ühise piirkonna põhimõte on tihedalt seotud lähedusega. See väidab, et kui objektid asuvad ühes ja samas suletud piirkonnas, tajume neid koos.

    5.Figuur-tausta seadus: Kuju-maa põhimõte väidab, et inimesed tajuvad instinktiivselt objekte kas esiplaanil või taustal olevatena. Nad kas paistavad silmapaistvalt esiplaanile (figuur) või taanduvad tahaplaanile (põhi).

    6. Ühise suuna seadus: Prägnantsi seadust nimetatakse mõnikord ka hea kuju seaduseks või lihtsuse seaduseks. See seadus väidab, et kui teile esitatakse hulk mitmetähenduslikke või keerulisi objekte, muudab teie aju need võimalikult lihtsaks. Näiteks, kui teile esitatakse olümpialogo, näete te pigem kattuvaid ringe, kui valikut kumeratest, ühendatud joontest.

      Leave a Reply

      Your email address will not be published. Required fields are marked *